Pořádání akcí
18.06.2023

Pořádání akcí

Zajištění pořádání turnajů a utkání je jednou ze základních povinností oddílu. Pořádání je vizitkou každého oddílu a jsme hrdí na to, že pořádání v Pelhřimově vždy mělo a stále má nadstandardní úroveň.

Od sezóny 2014/2015 uspořádal Spartak Pelhřimov více než tisíc soutěžních utkání. Na 67 z nich, zejména na utkání mužského áčka, byl přítomen delegát Českého florbalu. Průměrná známka hodnocení pořádání 1,41 hovoří o velice kvalitním nastavení pořádání i o dobré činnosti samotných pořadatelů. Celkem 46 utkání (68,7%)  bylo hodnoceno známkou 1. Věříme, že vysoký standart pořádání udržíme i pro letošní sezónu.

Kromě kvalitních podmínek je nutné pro dobré pořádání i aktivních pořadatelů. Pořádání domácích akcí a turnajů zajišťuje oddíl převážně za pomoci vlastních členů. Zdravotnickou službu zajišťují profesionálové z Červeného kříže. Povinnost pořádat se vztahuje na aktivní členy oddílu počínaje kategorií mladších žáků a žákyň. Hlavní pořadatel musí být osoba starší 18 let. Nejmladší hráči zajišťují rovnání mantinelů, podávání míčků a drobnou pořadatelskou činnost. Starší se podílejí na zajištění samotného turnaje na stolku (časoměřič, zapisovatel eZOU, hlasatel, DJ apod.). Pořadatelská činnost placená.

Akce v sezóně 2023/2024
V aktuální sezóně pořádá Spartak Pelhřimov 11 utkání základní části Národní ligy mužů (a až dalších 12 v nadstavbě), 6 turnajů regionálních lig mužů a žen + 2 další v nadstavbě a více než 30 ligových turnajů mládeže. Pohárová utkání a turnaje nadstaveb některých soutěží ještě mohou být doplněny dle výsledků jednotlivých družstev Spartaku.
přehled domácích utkání a turnajů
termínová listina - všechna družstva

Povinnosti
- povinně pořádají hráči a hráčky kategorií mladších žáků a žákyň a starší hráči a hráčky
- hráči a hráčky mladších ročníků mohou pořádat dobrovolně
- každý musí odpořádat během sezóny alespoň 2 ligové turnaje
- počet pořádání samostatných utkání Národní ligy mužů či Poháru Českého florbalu není omezen
- pořádat nemusí osoby, které v oddíle vykonávají další činnosti (zejména rozhodčí a trenéři) či pravidelní dospělí pořadatelé utkání NL

Jan Knězů, tel:: 732 777 242, koordinace a rozpisy pořádání, omluvy
Jan Koten, tel.: 776 362 827, předpisy soutěží ČF, FIS, elektronický zápis, technika v hale
Jiří Kučera, tel.: 775 288 006, schvalování mimořádných odměn

Jak mám postupovat
- vyhledat volné termíny turnajů či utkání, tj. nehraje moje družstvo ani družstvo vyšší (například u mladšího žáka nehrají mladší žáci a starší žáci) nehraje se soutěž, kde může daný hráč či hráčka hrát
- v daný termín nemám naplánovaný jiný program (školní akce, rodinná oslava apod.)
- přihlásit se na pořádání v členské sekci
- v týdnu před pořádáním kontaktovat Jan Knězů a potvrdit si s ním přesný čas začátku a konce pořádání
- po konci pořádání si nechat proti podpisu vyplatit odměnu

Stanovené odměny pořadatelů v sezóně 2023/2024