16.09.2024

Ligová sezóna se rozjela

Pelhřimov má za sebou první ligové zápasy v nové sezóně, které přinesly napínavý průběh a smíšené výsledky. Áčko zvítězilo nad Havlíčkovým Brodem, béčko doma vyhrálo i prohrálo, a dorostenci slavili jednu výhru a těsně podlehli silnému soupeři z Brod

Spartak obral Brod o tři body

Spartak Pelhřimov vstoupil do Divize D vítězstvím 6:4 nad TJ Sokol H. Brod Erupting Dragons. I když domácí tým začal lépe a v 9. minutě se ujal vedení díky brance Jakuba Harta, Spartak rychle odpověděl gólem Martina Blažka a do první přestávky šel s náskokem 2:1. Druhá třetina přinesla vyrovnání na 2:2, náseldně Martin Blažek svým druhým gólem znovu strhl vedení na stranu Pelhřimova pět minut před koncem třetiny.

V poslední části domácí tým otočil skóre na 4:3 po gólech Lukáše Mühlfaita a Davida Coufala. Spartak zareagoval a v dramatickém závěru třemi rychlými brankami rozhodl zápas ve svůj prospěch. Postupně se prosadili Víťa Papež, Petr Zajíček a Vojta Papež. Výborně chytající Libor Domkář si připsal 27 úspěšných zákroků.

Trenér Honza Knězů po zápase ocenil bojovnost svých svěřenců, kteří i přes nepříznivý vývoj dokázali utkání otočit. „Tým ukázal velkou touhu po vítězství,“ uvedl po zápase.

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
Ahoj Honzo, gratuluji k prvnímu vítězství v Divizi. Nebyla to úplně jednoduchá výhra. Dvakrát se muselo dotahovat a obracet. Jak bys zhodnotil průběh utkání?

“Ahoj, díky. Do zápasu jsme vstoupili trochu ustrašeně a na balonu jsme nebyli moc jistí. Jediné, co nám fungovalo, byl pressing. Soupeř se ujal vedení po situaci, které jsme se chtěli vyvarovat a celý týden jí řešili na trénincích. Naštěstí se nám podařilo otočit a tento stav držet do 3. třetiny. Ve 3. třetině nám trochu utekl úvod, na střídačce panoval i přesto klid. Vzhledem k tomu, že nešla výsledková tabule a já si myslel, že prohráváme 5:3, tak jsem byl mile překvapen, když jsem zjistil, že po 2 gólech vedeme 4:5.

Nutno podotknout, že soupeř byl na balonku směrem do brány lepším a důraznějším týmem. Nám ten pohyb do brány prostě chyběl a nejsem z toho úplně klidný, budeme řešit na tréninku. Co se týče přístupu hráčů, tak jsem velmi spokojen. Méně spokojen jsem s plněním některých věcí ve hře.

Jediný, kdo dokázal skórovat za Havlíčkův Brod, byli hráči první lajny, kteří mají zkušenosti ze Superligy, nebo juniorské extraligy. (pozn. red.: Martin a Lukáš Mühlfait – Tatran Střešovice, David Coufal – Bulldogs a Hattrick Brno, Jakub Hart – Mladá Boleslav). Hráli jste na tyto hráče stejnou taktiku, nebo spíše osobně? Lze říci, že bez těchto hráčů by hra byla jiná?
“Popravdě vůbec tyhle hráče neznám. Coufala jsem poznal a zaregistroval poprvé někdy na konci první třetiny, v nějaké poštuchovačce. Od druhé třetiny celkem předváděl průvan v našem obranném pásmu a byl nepříjemný v bránění naší rozehrávky a bylo vidět, že to fakt má jak v rukou, tak v hlavě a podle mě nadstandardní hráč v této soutěži, líbil se mi, jak hrál. Potom ten, co nahrával na první gól. Asi ten mladší z bratrů. Ten byl hodně atletický a každý získaný balon chtěl hrát dopředu a byl nebezpečný v rychlém přechodu do útoku, taky fajn hráčík. A jestli by to bez nich bylo jiné? To nevím, je dobře, že tam byli, I ostatní hráči Brodu hráli dobře, tvrdě a s nasazením a zápas měl díky tomu vysoké tempo, takže tak.”

Trenér Havlíčkova Brodu okomentoval utkání, že byli po celou dobu lepším týmem. Souhlasíš s jeho výrokem?
“Toto vyjádření beru vážně asi jako tak, že nebyla k dispozici hala, která byla. Že chybělo hodně hráčů, kteří byli. A že byl soupeř celou dobu lepší? V určitých pasážích určitě byl, to jsem viděl i já. Nevyužil 2 přesilovky, to jsem taky viděl. Viděl jsem pasáže, kdy soupeř jen odhazoval míčky? Ano. Viděl jsem pasáže, kdy jsme skoro nevystřelili? Ano. Více se tlačil soupeř do brány? Ano. Přestřílel nás? Ano. Dostal více gólů než my? Ano. Odjeli jsme s 3 body my? Ano. Zápas mohl dopadnout jakkoliv, Brod ukázal kvalitu a sílu.”

V sobotu jste opět skórovali z přesilové hry. Když se podíváme na letošní utkání, tak z 10 přesilovek se dokázalo proměnit hned 8! Kladeš velkou prioritu při tréninku na přesilové hry?
“Hele více méně každý trénink pilujeme přesilovku. Hlavně varianty, abychom byli nečitelní a uměli přecházet, když se nedaří. Vzhledem k tomu, že mám v týmu celkem kanóny a umíme vystřelit z dálky, tak varianta s 2 střelci na vrcholu se mi líbí a zároveň varianta za bránou má taky svoje kouzlo, takže tento týden ještě potrénujeme.”

Do sestavy se vrátil Petr Zajíček. Můžeme se těšit na Zajdu v každém utkání? Jak je to s jeho návratem do Pelhřimova?
“Zajda odehrál pár střídání a vstřelil vítězný gól. Do budoucna ho na hřišti určitě uvidíme více. Do tohoto zápasu vlastně zasáhl až na konci 2. třetiny, jeho přístup během zápasu byl skvělý. Stejně tak přístup ostatních hráčů, kteří dostali méně času na hřišti. Takže, jak jsem již zmiňoval, s přístupem všech jsem byl velice spokojen a každý sehrál svou roli.”

Děkuji Honzo za tvůj čas a budeme se těšit na domácí utkání proti nováčkovi divize Tj Hodonice.
“Pro někoho nováček, pro mě osobně velký favorit divize. Budeme se muset dobře připravit.”

Béčko ztratilo tři body proti Jihlavě, JeMoBu okusilo pelhřimovský válec

Spartak Pelhřimov B Sabots Jihlava 4:6
V prvním kole Regionální ligy mužů béčko nestačilo na domácí palubovce na Sabots Jihlava a prohrálo 4:6. Pelhřimov začal hrát svoji hru až v posledních 4 minutách, a to na zvrat bylo pozdě. Jihlava si i díky několika šťastným okamžikům právě v závěrečných 4 minutách připsala cenné 3 body.

Spartak Pelhřimov B vs. SK JeMoBu 11:2
Ve druhém zápase proti SK JeMoBu béčko začalo předvádět hru, kterou se chce prezentovat na cestě za obhajobou celkového vítězství, když drtivě porazilo soupeře.

Vyjádření kapitána béčka Martina Kose:
„Jako bájný fénix!

Domácí svátek pro rezervu Spartaku dopadl 50/50. Po velmi slabém výkonu zasloužená prohra proti Sabots. Následoval úplně odlišný výkon, který byl korunován desítkou v soupeřově síti, kdy stav skóre hovoří jasně - 11:2.

Staří známí Sabots už v baráži v minulé sezóně ukázali, že jsou na nás dobře připraveni. Bohužel naše pasivita a špatná rozehrávka to soupeři hodně ulehčila. Stav v první třetině 0:3 byl všeříkající. Zlepšený výkon (pořád do ideálu daleko) vedl ke snížení 4:5 a následná přesilová hra byla o centimetrech. Tyč nakonec rozhodla pro soupeře a místo dělby bodů přichází inkasovaný gól do opuštěné branky. Doma ztracené body, soupeř byl lepší a zaslouženě zvítězil. Omluva divákům!
+ že jsme to nezabalili
- rozehrávka, můj křik, přístup

Proti JeMoBu jako by přišel jiný tým a vlastně díky druhé lajně to bylo jen o skóre. Většinu zápasu jsme byli lepší v napadání, aktivní na míčku a ochotní blokovat střelu soupeře.
+ týmovost, pěkné kombinace, využité přesilové hry
- stejně jako první zápas lajna Kos, Papež, Žák, David a Martínek slabota do útoku

Doma a v této sestavě se musí vyhrávat, proto to beru jako ztrátu tří bodů, které těžko budeme někde nahrávat. I přesto jsme mohli bodovat, což je malé pozitivum. Druhý zápas byl omluvou pro naše věrné diváky. Díky za podporu a pořadatelům patří též díky. Příště musíme lépe.“

Fotky z utkání si můžete prohlédnout na odkazech níže:
Jaroslav Šulc: Sabots Jihlava
Martin Domanský: Sabots Jihlava a SK JeMoBu

Dorostenci začali vítězně

Spartak Pelhřimov vs. Florbal Telč 6:3
Spartak Pelhřimov zahájil sezónu dorostenecké ligy vítězně, když v prvním kole porazil tým Florbal Telč 6:3. Tento výsledek Pelhřimovu zajistil první body do tabulky a úspěšný vstup do nového ročníku soutěže.

Spartak Pelhřimov vs. TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons 2:3
Ve druhém utkání dorostenci těsně prohráli s Brodem 2:3. Ač po 1. třetině vedli 2:0, Havlíčkův Brod dokázal ve druhé části srovnat a v té závěrečné dovršit obrat a strhnout vítězství na svou stranu.

Vyjádření trenéra Vojty Mozra:
“První turnaj hodnotím pozitivně. Byl jsem příjemně překvapen naším výkonem. Byli jsme silní v osobních soubojích a proti Telči jsme předvedli dobrou mezihru. Dobře jsme se adaptovali na velké hřiště a měli jsme dobrý pohyb jak s balonkem, tak i bez něj.

Ve druhém zápase proti velmi kvalitnímu soupeři jsme vedli o dva góly, bohužel nám však trochu vázla koncovka a nepodařilo se nám přidat další góly, přestože jsme měli několik velkých šancí. Soupeř měl v útoku převahu, takže musíme zlepšit obranu.

Nicméně, byl to teprve první turnaj a jak říká jedna pelhřimovská legenda – zajíci se počítají až po honu. Děkuji fanouškům, kteří přijeli, a díky klukům za předvedený výkon.”