15.10.2024

Áčko si odvezlo z hor jeden bod, 100% pouze dorostenci

O víkendu to nebylo jen o áčku, které se vydalo na dlouhou cestu do Rokytnice v Orlických horách. Herní sobotu zažilo i béčko, které se na turnaji v Chýnově muselo obejít bez posil z áčka. Jak se vedlo ostatním týmům, se dozvíte v článku níže.

Pelhřimov bojoval do poslední sekundy, ale Kubelka se stal noční můrou

Áčko po dlouhé cestě nastoupilo proti FBC Letohrad v trochu ospalé atmosféře, což domácí tým okamžitě využil. Hlavně útočník Maxim Kubelka, který se stal noční můrou hostů, byl klíčovým hráčem zápasu. S pěti zásahy nasměroval Letohrad k vítězství 7:6 v prodloužení.

1. třetina: Domácí úder a první varování od Kubelky

Po 10 minutách hry, která se přelévala z jedné strany na druhou, udeřil první Letohrad, když za záda Libora Domkáře poslal míček Kubelka. To bylo jeho první varování, že dneska bude zle. Jako by to nestačilo, Radim Jiráský v 16. minutě přidal druhou branku a domácí vedli 2:0. Pelhřimov ale před sirénou zabral a Viktor Vlach využitou standardkou snížil na 2:1 a za stejného stavu se šlo do šaten.

2. třetina: Švrkala srovnal, ale Kubelka měl dál nabito
Druhá třetina začala pro áčko skvostným úderem – legenda pelhřimovského florbalu Marek Švrkala srovnala střelou na bližší tyč na 2:2. Zdálo se, že Spartak našel recept na letohradskou obranu, ale pak přišel opět Kubelka. Ve 24. minutě využil přesilovou hru. Nikolas Brdíček vrátil Letohradu dvoubrankové vedení, ale minutu před koncem opět zasáhl Kubelka, který svým hattrickem zvýšil na 5:2.

3. třetina: Pelhřimovská lavina a comeback snů!
V třetí třetině se Pelhřimov vrátil v podobě, jakou dobře známe, a začal přebírat otěže. Už po 33 sekundách snížil Tomáš Kuchyňa a o dvě minuty později zaúřadoval Martin Blažek – bylo to jen 5:4. Uběhly pouhé tři minuty a mladík Jiří Bartoška dovršil pelhřimovský comeback na 5:5. Poté se opět ukázal Kubelka, který vrátil Letohradu vedení. Spartak se však dál nevzdával a záhy se prosadil i druhý pelhřimovský mladík, Vojta Zach, který opět vyrovnal. Skóre se už nezměnilo, a tak se šlo do prodloužení.

Prodloužení: Kubelka vrací úder a rozhoduje
V prodloužení, hraném 3 na 3, to byl opět Kubelka, kdo vzal odpovědnost na sebe a po zemi překonal Domkáře. Svým pátým gólem rozhodl o vítězství Letohradu a připsal tak svému týmu dva body do tabulky. Pelhřimov, hlavně díky výbornému výkonu ve třetí třetině, získal alespoň bod.

Rozhovor s trenérem Honzou Knězů:
Ahoj Honzo, Letohrad jako by byl prokletý. Čtvrté společné utkání a opět Orli odcházeli ze hřiště jako vítězové. Co se podle tebe stalo v 1. a 2. třetině? Mohla mít na výkon vliv dlouhá cesta, nebo i atmosféra v hale? Vypadalo to, jako by tým začal hrát svou hru až v závěrečné části.

„Ahoj. Faktorů prohry bylo více, ale jak říkáš, dlouhá cesta, taková spíše tma v hale, ospalá atmosféra téměř bez diváků a jiné věci nám nehrály příliš do karet. Na druhou stranu je to venkovní zápas, kde s tím musíme počítat a je to součást ligy. Soupeř až pojede k nám, taky ho čeká dlouhá cesta, osvícená hala, cca 150 diváků a jiné věci, které se mu taky třeba nebudou líbit. Je potřeba ale zdůraznit, že 2 třetiny jsme nebyli týmem, který chtěl vyhrát a skvěle hrající soupeř by si za 2 třetiny zasloužil 3 body. Naštěstí pomohla přestávka mezi 2. a 3. třetinou, kdy vyšel ze šatny, už na první pohled, jiný tým. Doufám, že se z toho poučíme a další venkovní zápas nebude v tomto stylu, protože přece jenom spoléhat se na posledních 20 minut mi přijde celkem risky styl.“

Maxim Kubelka dal za Letohrad pět gólů, což i ve florbalu je mimořádný výkon. Čím to bylo, že měl tolik příležitostí ke skórování?
„Jo to ani nevím. Nás trápil hráč s číslem 8, jméno bohužel neznám, který nás trápil při naší statické rozehře, uměl dobře a čistě vypíchnout míček a zároveň byl na míčku rychlý a nebezpečný. Myslím, že nahrával na vítěznou branku a vlastně mi přišlo, že tvořil celou hru soupeře. A tenhle borec, co nám dal 5 branek, asi super hráčík, příště mu zkusíme připravit těch gólovek míň, protože co jsme tam někdy udělali, bylo zajímavé. Tím nijak nesnižuji jeho kvality, těch 5 gólů prostě dal.“

První prohra v sezóně po deseti vítězných zápasech. Myslíš, že v určitých ohledech přišla vhod? Po takové sérii výher to mohlo vypadat, že jste neporazitelní, a tahle prohra nejen tým možná vrátila zpátky na zem.
„Jo tak to se uvidí. Ono se furt říká, že je důležité umět prohrávat. To samozřejmě je. Já si ale myslím, že je i důležité umět vyhrávat. Protože je to přesně o tom, že naše série vítězství může být k ničemu, když teď přijde hodně proher. A ne každý tým, nebo hráč, umí pracovat s tou prohrou. Nerad bych, aby pro nás jedna výhra na jednu prohru byl standard, se kterým se spokojíme a budeme strašně šťastní, že umíme prohrávat, protože pak jednou nějak vyhrajeme.“

Nemohu se nezeptat. V komentáři z utkání si řekl: „Jsem rád, že u nás máme pořadatelský tým takový, jaký máme. Nechceš nám to víc přiblížit?
„Hele víš, jak to je. To si takhle sedíš u stolku pořadatelů, píšeš komentář po prohraném zápasu, snažíš se trochu s odstupem zhodnotit ten zápas a všechno si vybavit a najednou ti už poněkolikáté proletí míček kolem hlavy. Takže pak už jsem byl plný negativních emocí. Ale jde o to, že někam jedeš x hodin, z okna vidíš jen stromy nebo muchomůrky červené, potkáš 2 rádoby benzíny a sotva někam dorazíš. Určitě to není něco, co by nám prohrálo zápas, ale myslím, že hráči by si zasloužili nějaký line-up a zahájení toho zápasu a ač toho nejsem fanda, tak i vyhlášení toho nejlepšího hráče. Třeba ten týpek, co nám dal 5 gólů, by mohl být vyhlášen, ale já bych to dal číslu 8 (omlouvám se, jméno neznám). Pro mě ponaučení, že musíme očekávat a být připraveni.

Já si musím sehnat do svého realizačního týmu kromě asistenta i kontrolora času, protože aby se při přerušené hře po gólu, nebo o přesilovce najednou pustil čas, to fakt nestíhám sledovat. Naštěstí nás to ve 2. třetině zachránilo, protože kdyby se hrálo, jak se mělo a 2. by trvala déle, asi bychom prohrávali možná i 6:2. Každý to hold dělá jinak. Já jsem zhýčkaný, dle mého názoru, vysokým standardem, který tu u nás kdysi nastavil Honza Koten a drží ho dál. Je to ve finále hloupost, hraje se na hřišti a kdybych nebyl během psaní ostřelován míčkem, tak bych to ani nezmiňoval.“

V úterý 22.10. pokračuje Pohár Českého florbalu, kdy se v 4. kole utkáte doma s prvoligovým Chomutovem. Jak se na tento zápas těšíš ty i tým? Bude to jiná úroveň hry i rychlosti, než na jakou jste zvyklí z divize.
„V sobotu 19.10. pokračuje liga, kdy hrajeme ve Slavkově. Teď se soustředím na tento zápas. Potom bude čas myslet na Chomutov. Samozřejmě to bude těžký zápas a pro diváka koukatelný a pro nás trochu fofry. Doufám, že dorazí spoustu diváků a podpoří kluky, ať se jim běhá minimálně stejně dobře, jako o tréninku. Těšíme se, ale musíme postupně.“

Děkuji Honzo a věřím, že ve Slavkově se naladíte na vítěznou notu.
„Díky. Určitě se připravíme!“

Spartak Pelhřimov vs. FBC Letohrad – Orel Orlice 6:7p - previewonline

Profil soutěže včetně tabulky na webu Českého florbalu: Divize D

Béčko urvalo v Chýnově aspoň tři body

Proti Žďáru se vůbec nedařilo
Záložní tým Pelhřimova se neúspěšně pokusil o zvrat v zápase proti Hippos Žďár nad Sázavou, když prohrál 0:2. Žďár první branku vstřelil po třech minutách hry z čepele Matěje Březiny. Béčko mělo sice několik šancí, ale chyběla mu přesnost v zakončení.
Ve druhé třetině se čekalo na gól do 5. minuty, kdy Petr Kos potrestal slabší chvíli domácí obrany a zvýšil na 2:0. Spartak už nedokázal reagovat a z prvního utkání vyšel naprázdno jak bodově, tak brankově.

Spartak bere vítězství 3:2 proti Bystřici
Ve druhém utkání turnaje muselo béčko obracet a drama trvalo až do poslední chvíle. Po bezbrankové první třetině přišel obrat ve druhé části, když Pelhřimov šel do vedení po 4 minutách hry. Bystřice vyrovnala po 4 minutách před koncem třetiny. O pauze mezi třetinami lépe zregenerovala Bystřice, když už po 33 sekundách šla do vedení. Pelhřimov našel odpověď až po 9 minutách hry. Hra plynula a tři minuty před koncem vystřelil plný počet bodů pelhřimovský George Clooney (čti Jirka Žák).

Vyjádření kapitána Martina Kose:
„Tahání nohou!

Sobota v Chýnově byla dnem, kdy jsme chtěli předvést výkony hodné rezervy. Tedy nenapodobit zápasy z domácího turnaje. Ejhle! Jako bychom se vrátili v čase. Skóre 3:4 by slušelo jinému sportu.

Proti Žďáru se dalo čekat těžké utkání, jenže ho těžkým neudělal soupeř, ale hlavně my, což je o to horší. Jediným pozitivem je, že pokud konečně předvedeme dobrý výkon, nemusíme ztrácet zbytečně body. V čem byl soupeř lepší? Góly! Prohra 0:2 mluví za vše. Problém samozřejmě hledám v sobě. Poté u spoluhráčů. Hráli jsme šíleně, bez pohybu, což byla voda na mlýn soupeře. Už jsem to psal vícekrát a opět mi to nedá. Rozmohl se tu takový nešvar: pokud budeš protestovat, tak tě vyloučím, protože to jediné jsem se naučil. Že úroveň regionu je nevalná, určitě není tajemství. Že se nebude pískat jasný faul a za chvíli se píská čistý zákrok? Stane se, jsme lidi. Pokud to takto praktikuji vlastně pořád (na obě strany stejně špatně), tak bych to vykonávat asi neměl! Já si na doktora hraji taky maximálně doma!

+ Michal v bráně
- není prostor a čas

Většinou po velmi špatném výkonu následuje zlepšení. Což sice platilo, jenže z bahna jsme se nad hladinu vynořili pouze 1x. Když jsme utrpěli obrat ve výsledku, který vedl k výhře 3:2. Byla zasloužená, stejně jako prohra v prvním utkání. K radosti daleko. Proč nejsme v pohybu, je otázka na každého z nás.

+ Aleš v bráně, otočka
- znovu moc

Díky za účast, neb jsme se pouze zúčastnili. Příště prostě musíme o hodně lépe!“

Spartak Pelhřimov vs. Hippos Žďár nad Sázavou 0:2 on-line
Spartak Pelhřimov vs. ASK Bystřice n. P. 3:2 on-line

Juniorky měly smíšené pocity z víkendu

Juniorky Spartaku Pelhřimov zažily víkend plný emocí. V prvním zápase „přejely“ dračice, když je porazily 14:3. Ve druhém utkání proti Písku se po obratu dostaly do vedení, ale nakonec prohrály 5:7. I přesto si juniorky zaslouží pochvalu za předvedený výkon.

Juniorky ukázaly dračicím pelhřimovský válec
Spartak Pelhřimov si poradil s Rudými Dračicemi výsledkem 14:3. Zápas odstartoval brzkým gólem Kateřiny Vackové, a i když soupeřky srovnaly, Pelhřimov rychle převzal kontrolu nad hrou. Dračice ještě jednou dokázaly vyrovnat na 2:2, ale poté pelhřimovské juniorky nastartovaly „pelhřimovský válec“, když ve druhé třetině poslaly do brány domácího týmu sedm balónků! Nejvíce se v utkání dařilo Ele Žákové, která zazářila čtyřmi brankami, a Simoně Samcové, která se prosadila jednou a na čtyři branky přihrála!

Ztráta přišla proti Písku
Utkání plné zvratů. Písek vstoupil do utkání velmi aktivně a v polovině první třetiny vedl 0:3. Takové skóre se přeneslo i do druhé třetiny, kterou pelhřimovské juniorky ovládly. Vstřelily pět branek a utkání otočily ve svůj prospěch na 5:3. Bohužel podobný výkon předvedl v závěrečné části i Písek, který díky čtyřem gólům vrátil vedení na svoji stranu a vyhrál 5:7.

Vyjádření trenérky Míši Opicové:
„Brzký sobotní výjezd do Týna nad Vltavou nám příliš nechutnal, marodka v týmu nám také nepřilepšila. To vše se poté projevilo i na hřišti.
Ospalý vstup do utkání s domácími Dračicemi měl za následek nerozhodné skóre. Ve druhé třetině se teplo trochu zvedlo a přidaly jsme pár koukatelných branek. Chválím pěknou kombinaci při rozehrávce, ať nejsem jen negativní. Zbytek zápasu byl vlažný, ale povinné 3 body doma.

Ve druhém utkání nás čekal těžší soupeř z Písku. Začátek jsme opět prospaly a z nedůrazu před vlastní bránou se Písek dostal do tříbrankového vedení. Ve druhé třetině se náš výkon zlepšil, na balonku jsme byly aktivní a vytvořily si šance, které vedly k vedení 5:3. Mám pocit, že jsem na začátku poslední třetiny usnuly na vavřínech a vedení bylo brzy pryč. Ačkoliv jsme šance měly, nevyužily jsme je. Srazily nás vlastní chyby, co jsme soupeři dovolily, to využil na maximum. Škoda.

Děkuju hráčkám za výkon na turnaji!“

Spartak Pelhřimov vs. Rudé Dračice 14:3 on-line
Spartak Pelhřimov vs. FbC Písek 5:7 on-line

Dorostenci si odvezli Bystřice šest bodů

Spartak si první vítězství zapsal proti Třebíči těsně 3:2. Vstup nebyl úplně ideální, když po devíti minutách dorostenci prohrávali 0:2. Ale to bylo vše, co soupeř vstřelil. Pelhřimov dokázal ještě v první části snížit díky brance Michaela Kaplana. Ve druhé třetině vyrovnal Jakub Jirků, který zaznamenal i vítěznou branku v závěrečné části.

Ve druhém utkání nastoupil Pelhřimov proti domácí Bystřici a celé utkání bylo v jeho režii. Od první třetiny dorostenci vedli. Z kraje druhé třetiny navýšil Matěj Foltin na 2:0. Domácí sice dokázali snížit na 2:1, ale postupně si Pelhřimov vypracoval náskok na 4:1. Bystřice ještě vstřelila jeden gól před koncem druhé části, ale více branek ve svém repertoáru nenašla. To Spartak ještě vytáhl dvě branky a ze sobotního turnaje odjížděl s plným počtem bodů.

Vyjádření trenéra Vojty Mozra:
„Dorostu v Bystřici to docela šlo. První zápas s Třebičí B kluci zvládli dobře. Koncovka trochu vázla, ale po herní stránce to bylo dobré. Druhý zápas proti domácím byl o trochu gólovější. Domácí zvolili taktiku beton před branou, ale kluci se s tím poprali. Děkuji Láďovi Floriánovi za výpomoc a odtrénování turnaje a klukům za přístup.“

Spartak Pelhřimov vs. Třebíč Snipers B 3:2 on-line
Spartak Pelhřimov vs. ASK Bystřice n. P. 6:2 on-line

Domácí turnaje odehrála přípravka a mladší žáci

Vyjádření trenéra přípravek Lukáše Třísky:
„První domácí ligový turnaj přípravek v sobotu považuji za úspěch. Děti byly spokojené, bylo to na nich vidět, ať už ti starší nebo mladší a nováčci. Zápasy se nám podle mého názoru povedly a budeme dále pokračovat a zlepšovat se. Děkuji všem hráčům, rodičům a trenérům.“

Jaroslav Šulc - Foto z turnaje přípravek

Vyjádření trenéra mladších žáků Libora Březiny:
„Turnaj jsme odehráli tak, jak jsem předpokládal. Všichni brankáři super výkon. Potvrdilo se i to, když netrénuješ, kazíš to ostatním. Samozřejmě, že tam vidím spoustu nedostatků, ale to doladíme na tréninku. Nejvíc, co mě trápí, je fyzička celého týmu, kde máme velké rezervy. Hráči dostali na prázdniny jasné pokyny na zlepšení fyzičky a je krásně vidět, kdo to dělal a kdo ne.“